Závod Kofoly pod palbou kritiky. I přes hluk může dál vyrábět

Lahve, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comLahve, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

MNICHOVO HRADIŠTĚ - Výroba limonád Kofola v závodě v Mnichově Hradišti může nadále pokračovat v noci i přes porušování hlukových limitů.

Reklama

Firma získala od Krajské hygienické stanice v Mladé Boleslavi povolení na omezenou dobu k další výrobě, a to do dubna 2018.

Díky tomuto povolení může firma vyrábět i v noci.

Přestože původně hygiena nařídila pozastavení výkonu chladicích zařízení. Proti tomuto zákazu se vedení Kofoly odvolalo, uvedla s odkazem na Evu Jouklovou z KHS MF DNES.

Proti firmě protestují obyvatelé dotčené lokality v Mnichově Hradišti. Ti si stěžují na nespavost a další zdravotní potíže, které údajně způsobuje výrobní závod.

Proto se rozhodli podat na Kofolu žalobu.

Ta ústy nového ředitele podniku Karel Teichmann slíbila investice ve výši až 10 milionů korun. Sama firma si nechala změřit hlavní zdroje hluku a určila, že problémová je trafostanice a chladící věže.

Vyřešit se má i kamionová doprava, nově mají čekat v pronajaté hale v areálu ČSAD.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách
Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy
Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích

V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi
Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby
Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu


Komentáře