Závod Kofoly pod palbou kritiky. I přes hluk může dál vyrábět

Lahve, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comLahve, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

MNICHOVO HRADIŠTĚ - Výroba limonád Kofola v závodě v Mnichově Hradišti může nadále pokračovat v noci i přes porušování hlukových limitů.

Reklama

Firma získala od Krajské hygienické stanice v Mladé Boleslavi povolení na omezenou dobu k další výrobě, a to do dubna 2018.

Díky tomuto povolení může firma vyrábět i v noci.

Přestože původně hygiena nařídila pozastavení výkonu chladicích zařízení. Proti tomuto zákazu se vedení Kofoly odvolalo, uvedla s odkazem na Evu Jouklovou z KHS MF DNES.

Proti firmě protestují obyvatelé dotčené lokality v Mnichově Hradišti. Ti si stěžují na nespavost a další zdravotní potíže, které údajně způsobuje výrobní závod.

Proto se rozhodli podat na Kofolu žalobu.

Ta ústy nového ředitele podniku Karel Teichmann slíbila investice ve výši až 10 milionů korun. Sama firma si nechala změřit hlavní zdroje hluku a určila, že problémová je trafostanice a chladící věže.

Vyřešit se má i kamionová doprava, nově mají čekat v pronajaté hale v areálu ČSAD.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno? Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno?
Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?


Komentáře