Exhejtmani Bendl a Rath byli na policii. Kvůli Babišovu Čapímu hnízdu

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Bývalí hejtmani Středočeského kraje Petr Bendl a David Rath vypovídali na policii. Pozváni byli kvůli přiznané dotaci pro firmu Farma Čapí hnízdo.

Reklama

Petr Bendl (ODS) i David Rath serveru iROZHLAS.cz návštěvu policie potvrdili. Bývalý středočeský hejtman za občanské demokraty ale detaily odmítl sdělit. Oba dříve vysoce postavení politici kraje byli podat tzv. vysvětlení, neboť zatím v kauze nebyl nikdo obviněn.

Policie pouze požádala o vydání k trestnímu stíhání, tedy ke zbavení poslanecké imunity, bývalého ministra financí a předsedu ANO Andreje Babiše. Ve stejné věci policie chce vydat i místopředsedu hnutí a poslance Jaroslava Faltýnka.

Petr Bendl dotaci pro Farmu Čapí hnízdo v kategorii "malé a střední podniky" podepsal v létě 2008. Někdejší hejtman však tvrdí, že úřad pod jeho vedením neměl šanci případný podvod odhalit a jemu tak nezbývalo, než dotaci podepsat.

Nástupce na hejtmanském postu David Rath sice nechal hned po nástupu do funkce  velké dotační projekty pozastavit, jenže zatímco pro luxusní hotel Chateau Mcely evropská dotace nebyla přiznána, podobně honosný projekt Čapí hnízdo se žádostí o dotaci uspěl a byla vyplacena.

Kvůli přidělení dotace byl na policii podle deníku Právo také v té době šéf ROP Střední Čechy Marek Kupsa, který dnes pracuje na ministerstvu pro místní rozvoj.

SOUVISEJÍCÍ: Středočeská hejtmanka je pro vydání Babiše kvůli Čapímu hnízdu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly
Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick

Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize
Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili  ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě
Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko


Komentáře