Exhejtmani Bendl a Rath byli na policii. Kvůli Babišovu Čapímu hnízdu

Čapí hnízdo. Foto: archiv StředočeskýDeník.czČapí hnízdo. Foto: archiv StředočeskýDeník.cz

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Bývalí hejtmani Středočeského kraje Petr Bendl a David Rath vypovídali na policii. Pozváni byli kvůli přiznané dotaci pro firmu Farma Čapí hnízdo.

Reklama

Petr Bendl (ODS) i David Rath serveru iROZHLAS.cz návštěvu policie potvrdili. Bývalý středočeský hejtman za občanské demokraty ale detaily odmítl sdělit. Oba dříve vysoce postavení politici kraje byli podat tzv. vysvětlení, neboť zatím v kauze nebyl nikdo obviněn.

Policie pouze požádala o vydání k trestnímu stíhání, tedy ke zbavení poslanecké imunity, bývalého ministra financí a předsedu ANO Andreje Babiše. Ve stejné věci policie chce vydat i místopředsedu hnutí a poslance Jaroslava Faltýnka.

Petr Bendl dotaci pro Farmu Čapí hnízdo v kategorii "malé a střední podniky" podepsal v létě 2008. Někdejší hejtman však tvrdí, že úřad pod jeho vedením neměl šanci případný podvod odhalit a jemu tak nezbývalo, než dotaci podepsat.

Nástupce na hejtmanském postu David Rath sice nechal hned po nástupu do funkce  velké dotační projekty pozastavit, jenže zatímco pro luxusní hotel Chateau Mcely evropská dotace nebyla přiznána, podobně honosný projekt Čapí hnízdo se žádostí o dotaci uspěl a byla vyplacena.

Kvůli přidělení dotace byl na policii podle deníku Právo také v té době šéf ROP Střední Čechy Marek Kupsa, který dnes pracuje na ministerstvu pro místní rozvoj.

SOUVISEJÍCÍ: Středočeská hejtmanka je pro vydání Babiše kvůli Čapímu hnízdu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno? Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno?
Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?


Komentáře