Hrozí přesun výroby Škoda Auto z Mladé Boleslavi do Německa?

Škoda Auto, znak, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comŠkoda Auto, znak, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

MLADÁ BOLESLAV - Spekulace o přesunu části výroby z Česka do Německa gradují. O situaci chce mluvit premiér Bohuslav Sobotka s představiteli Volkswagenu.

Reklama

Zprávy ze zákulisí koncernu Volkswagen, že údajně přemýšlí o přesunutí části výroby z Česka do Německa, nabývají na síle. Hovoří o tom představitelé německých odborů Volkswagenu i zástupci českých škodováckých odborářů.

Z Mladé Boleslavi nebo Kvasin by se především výroba superbů měla přestěhovat do dolnosaského Emdenu na severu Německa či do závodu ve Zwickau v blízkosti českých hranic v Sasku.

Právě v těchto závodech se vyrábí VW Passat. Tento model se přitom potýká s poklesem prodejů.

Zatím se nic konkrétního neví. Centrála Volkswagenu ve Wolfsburku plány na přesun popírá.

Přitom škodovácké odbory tvrdí, že vedení a odbory Volkswagenu chtějí, aby se část produkce divize Škoda Auto přesunula do Německa a aby česká divize platila více peněz za sdílené technologie.

Údajně podle německých odborářů má Škoda nepoctivou výhodu v podobě kombinace německé technologie s levnější pracovní silou. Uvedl to předseda podnikové rady Škody Auto Jaroslav Povšík v prohlášení. Podle Povšíka jsou Škodě vytýkány její úspěchy.

Tím je myšlena velká poptávka po vozech vyráběných v Česku. Firma se navíc potýká s nedostatkem dělníků. Nabízí desítky volných míst, láká na nadprůměrné platy, náborový příspěvek či bonusy.

Průměrná hrubá dělnická mzda je v automobilce 36 000 korun měsíčně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno? Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno?
Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?


Komentáře