MHD v Praze je bez řidičů. Autobusy i tramvaje budou jezdit podle prázdninového jízdního řádu

Tramvaj v Praze. Foto: archiv StředočeskýDeník.czTramvaj v Praze. Foto: archiv StředočeskýDeník.cz

PRAHA - Městská hromadná doprava (MHD) v Praze bude v následujících dvou týdnech jezdit podle prázdninového jízdního řádu, přestože žádné prázdniny nejsou. Důvodem je prý nedosatek řidičů.

Reklama

Podle organizátora pražské integrované dopravy Ropid, který zprávu zveřejnil na svém Facebooku, je důvodem nedostatek řidičů.

Interval spojů se prodlouží v průměru o asi dvě minuty na zhruba deset minut.

„Zavedení těchto omezení nesouvisí s nutností uspořit finanční prostředky, ale vychází z dlouhodobě nepříznivé situace s dostupnými počty řidičů u všech dopravců,” uvedl Ropid na Facebooku.

Pražský dopravní podnik se dlouhodobě, jako ostatní dopravci, potýkají s nedostatkem řidičů.

„Prázdninový provoz je tak zaveden proto, aby od začátku nového roku byly sníženy požadavky na odpracované hodiny řidičů, případně aby byla některým z nich nabídnuta možnost si dovybrat volno, k čemuž jen cca týden trvající vánoční svátky neposkytovaly dostatek prostoru,” stojí v prohlášení Ropidu.

Řidičům autobusů a tramvají pražský dopravní podnik v inzerátech nabízí hrubou mzdu 35 tisíc korun a další zaměstnanecké výhody.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách
Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy
Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích

V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi
Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby
Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu


Komentáře