Nejen lávka v Troji. V Praze jsou další nebezpečné mosty

Pražské mosty. Foto: archiv Pixabay.comPražské mosty. Foto: archiv Pixabay.com

PRAHA - Sobotní (2.12.2017) zřícení lávky pro pěší a cyklisty v pražské Troji donutil představitele hlavního města urychleně zjišťovat, v jakém stavu jsou další mosty a lávky v metropoli.

Reklama

Výsledky, které zástupci města zveřejnili v neděli odpoledne, jsou alarmující. Další dva mosty jsou totiž nebezpečné a Praha je bude urychleně řešit. Uvedli to zástupci města na tiskové konferenci.

„Radotínská lávka nespadá pod Technickou správu komunikací (jako zřícená lávka v Troji - pozn.red.), odbor majetku, pod který spadá, musí co nejdříve jednat. Lávka by se měla uzavřít,” řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Podle náměstka je problém i u Hlávkova mostu.

„Co se týká Hlávkova mostu, s památkáři dolaďujeme podrobnosti a připravujeme opravu. Může dojít k vyloučení tramvajové dopravy na mostě, protože už tam provoz v nejbližších měsících nebude možný,“ upřesnil Petr Dolínek.

Uzavřena podle něj bude 15. prosince 2017 lávka na Železničním mostě, kde je plánována rekonstrukce.

Magistrát podle náměstka také čeká na vyjádření ministerstva kultury, zda Libeňský most je památkou či nikoliv.

Petr Dolínek poznamenal, že Praha od roku 2014 investovala do mostů 1,2 miliardy korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?

Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika?
Střední Čechy může vyplavit silný déšť. Poté se vrátí letní teploty Střední Čechy může vyplavit silný déšť. Poté se vrátí letní teploty
Vítězná tečka z Mělníka. Předání výhry Bobbyka z dětského odpoledne Vítězná tečka z Mělníka. Předání výhry Bobbyka z dětského odpoledne


Komentáře