Přehuštěné dopravě ve středních Čechách mají pomoci třetí pruhy

Silnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSilnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

STŘEDNÍ ČECHY - Ucpané silnice prvních a druhých tříd ve Středočeském kraji zpomalují dopravu nejen mezi městy, ale i hlavním městem. Pomoci mají třetí pruhy.

Reklama

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje na silnicích první třídy, které spravuje, vytvořit v některých úsecích třetí pruh. Ten nemá být "přimalován", cílem je silnice stavebně rozšířit.

Podle silničářů ale nové úseky nemají nahrazovat dálnice.

Kromě Ústeckého a Libereckého kraje mají proměnou projít silnice ve Středočeském kraji. Silnice 1. třídy s tzv. uspořádáním 2+1 mají zajistit rychlejší dopravu.

Třetí pruh mají mít silnice zejména kolem Prahy, a to tam, kde klasické dvoupruhové přestávají intenzitě dopravy stačit.

Plán spočívá v úpravách, jaké byly realizovány v úseku Mirošovice - Benešov. Třetí pruh má být tzv. předjížděcí.

Podobného uspořádání jako na Benešovsku se dočkají silnice mezi Prahou a Kolínem nebo mezi Mělníkem a Velvary.

Konkrétně jsou schváleny úseky na silnici kolem Benešova, na I/9 mezi Zdiby a Líbeznicemi a na silnici I/12 mezi Úvaly a Kolínem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden
V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen

Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?
Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika?


Komentáře