Středočeská hejtmanka je pro vydání Babiše kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš, ilustrační foto. Foto: archiv StředočeskýDeník.czAndrej Babiš, ilustrační foto. Foto: archiv StředočeskýDeník.cz

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) vyzvala poslance, aby vydali k trestnímu stíhání předsedu ANO Andreje Babiše.

Reklama

Místopředsedkyně hnutí a hejtmanka Středočeského kraje to zdůvodnila tím, že presumpce neviny podle ní platí i pro politiky. Uvedla to pro Seznam Zprávy.

Ona sama jako bývalá poslankyně již pro vydání Andreje Babiše hlasovat nebude.

"Určitě bych hlasovala pro vydání,” řekla Jaroslava Pokorná Jermanová, pokud by hlasovat musela. "Nemám o tom pochybnosti. Je správné, aby policie vyšetřila to, co vyšetřit má. I když mnoho z nás - a já také - za celým stíháním cítí schovanou politiku.”

Pokud by byl Andrej Babiš poslanci nakonec vydán k trestnímu stíhání, podle hejtmanky ani to nebrání tomu, aby se po případných vítězných volbách šéf ANO stal premiérem.

Předseda Poslanecké sněmovny předminulý týden obdržel od policie žádost o udělení souhlasu s trestním stíháním poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Kauza se týká 50 milionové evropské dotace na projekt Čapí hnízdo na Benešovsku.

Žádostí se nejprve bude zabývat mandátní a imunitní výbor. Výbor by měl jednat 18. srpna, na něm však ještě poslanci o vydání hlasovat nebudou. Doporučení výbor poskytne poslancům do 5. září 2017, kdy začíná zářijová schůze dolní komory. Jasno by tak mělo být před volbami, které jsou naplánované na konec října.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno? Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno?
Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?


Komentáře