Z Prahy do středních Čech mají jezdit tramvaje. V plánu jsou tři tratě

Tramvajové koleje, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comTramvajové koleje, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Tři obce na pomezí Prahy a Středočeského kraje mají být více integrovány do klasické mtropolitní MHD. Nejblíže je protažení kolejí do Zdib.

Reklama

Praha by výhledově chtěla vybudovat tramvajové tratě do Zdib, Průhonic a Jesenice.

Vyplývá to ze strategie města pro rozvoj tramvajové sítě, ktrou médiím představil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

"Nejblíže k započetí projektové činnosti by měla být tramvajová trať z Prahy 8 do Zdib," uvedl Dolínek.

Podle náměstka primátorky mají obce v blízkosti hlavního města zájem o napojení tramvajovou dopravou, zejména obce na severu Prahy.

Pro hlavní město je rozvoj tramvajové sítě zásadní, neboť se jedná o ekologickou dopravu a tramvaje také pojmou více cestujích než autobusy.

V plánu jsou i dvě tratě na jih. Jedna by měla vést přes Čestlice do Průhonic a druhá do Jesenice. V úvahu přichází i prodloužení metra D.

Výstavbu nových tramvajových tratí by měl spolufinancovat Středočeský kraj, který má jako "chudší" region větší šanci získat evrpskou dotaci na vybudování kolejí.

Tratě do Středočeského kraje jsou součástí strategie rozvoje tramvajových tratí do roku 2030.

Tři z nich mají být vybudovány do pěti let a stavba dalších má začít do roku 2030.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách
Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy
Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích

V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi
Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby
Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu


Komentáře