Z Prahy do středních Čech mají jezdit tramvaje. V plánu jsou tři tratě

Tramvajové koleje, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comTramvajové koleje, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Tři obce na pomezí Prahy a Středočeského kraje mají být více integrovány do klasické mtropolitní MHD. Nejblíže je protažení kolejí do Zdib.

Reklama

Praha by výhledově chtěla vybudovat tramvajové tratě do Zdib, Průhonic a Jesenice.

Vyplývá to ze strategie města pro rozvoj tramvajové sítě, ktrou médiím představil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

"Nejblíže k započetí projektové činnosti by měla být tramvajová trať z Prahy 8 do Zdib," uvedl Dolínek.

Podle náměstka primátorky mají obce v blízkosti hlavního města zájem o napojení tramvajovou dopravou, zejména obce na severu Prahy.

Pro hlavní město je rozvoj tramvajové sítě zásadní, neboť se jedná o ekologickou dopravu a tramvaje také pojmou více cestujích než autobusy.

V plánu jsou i dvě tratě na jih. Jedna by měla vést přes Čestlice do Průhonic a druhá do Jesenice. V úvahu přichází i prodloužení metra D.

Výstavbu nových tramvajových tratí by měl spolufinancovat Středočeský kraj, který má jako "chudší" region větší šanci získat evrpskou dotaci na vybudování kolejí.

Tratě do Středočeského kraje jsou součástí strategie rozvoje tramvajových tratí do roku 2030.

Tři z nich mají být vybudovány do pěti let a stavba dalších má začít do roku 2030.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?

Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika?
Střední Čechy může vyplavit silný déšť. Poté se vrátí letní teploty Střední Čechy může vyplavit silný déšť. Poté se vrátí letní teploty
Vítězná tečka z Mělníka. Předání výhry Bobbyka z dětského odpoledne Vítězná tečka z Mělníka. Předání výhry Bobbyka z dětského odpoledne


Komentáře