MHD v Kladně bude mít nová čísla. Slaný si na propojení s Prahou počká

KLADNO, SLANÝ - Jízdenky Pražské integrované dopravy (PID) budou nově platit také na všech linkách kladenské MHD. Současně s integrací budou tyto linky přečíslovány.

Reklama

Pro snadnou zapamatovatelnost jim až na výjimky zůstane stejná koncová číslice.

Například linka 1 bude nově označena jako 601 atd. Většina tras stávajících linek MHD se však nemění.

Páteřní spojnicí mezi Kladnem a Slaným zůstává původní linka MHD Kladno č. 9, nově pod číslem 609, která vede přes Vinařice a Třebichovice a v Kladně jede až do Kročehlav.

Další základní linkou mezi Kladnem a Slaným bude 612, nahrazující dnešní linku A12 vedenou přes Pchery a Knovíz.

Doplňkové linky 608, 617 a 622 spojí Kladno a Slaným také s ostatními obcemi v okolí.

Linky Slaný – Praha, jakožto i ostatní linky v oblasti Slánska budou integrovány až v další etapě v roce 2018.

Spolu s integrací Kladenska bude do systému PID zapojeno také několik dalších regionálních linek obsluhujících obce v okolí Kladna a Slaného.

Linka 323 vyjíždějící z pražského Veleslavína obslouží oblast Zákolan a Kolče, Spojení mezi Okoří a Kladnem zajistí jednak prodloužená linka 350 a také linka 624.

Linka 620 bude jezdit mezi Kladnem a Kralupy nad Vltavou.

Nové linky 621 a 623 vyjedou mezi Kladnem a Velvary.

V Zákolanech doplní linku 323 ve směru na Prahu také nově trasovaná linka 456 ze Slaného přes Zákolany a Holubice do Libčic nad Vltavou, kde bude možné přestoupit na vlak do Prahy.

Současně s integrací autobusů dojde k rozšíření platnosti jízdních dokladů Pražské integrované dopravy na železnici v oblasti Kladenska a Slánska, nově budou kromě již zaintegrovaných hlavních tras mezi Prahou, Kladnem a Kralupy nad Vltavou uznávány jízdenky PID také na linkách S40/U40 v úseku Podlešín – Slaný – Zlonice – Louny a S46 v úseku Straškov – Zlonice.

Na již integrovaných linkách S45, U21, U22 bude nově možné označit si papírovou jízdenku PID přímo v označovači ve vlaku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly
Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick

Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize
Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili  ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě
Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko


Komentáře