Nemocnice Mělník uzavřela oddělení. Důvodem je prý nedohoda s lékaři o kolektivní smlouvě

Nemocnice. Foto: archiv StředočeskýDeník.czNemocnice. Foto: archiv StředočeskýDeník.cz

MĚLNÍK - Údajně z provozních důvodů má být krátkodobě uzavřena podstatná část oddělení mělnické nemocnice, kterou provozuje soukromá firma Mělnická zdravotní patřící pod Vemed Mediterra. Co má být těmi důvody?

Reklama

Mělnická nemocnice uzavřela od 1. dubna 2018, údajně krátkodobě do 15. dubna 2018, několik oddělení.

A to: interní oddělení, interní JIP, chirurgické oddělení, chirurgická JIP, ortopedické oddělení, operační sály chirurgický a ortopedický, JPL - jednodenní chirurgie.

Podle vedení nemocnice se oddělení uzavírají z provozních důvodů. Konkrétně  s kolektivním vyjednáváním, lékaři nyní odmítají sloužit přesčasy.

Již několik měsíců jedná Lékařský odborový klub (LOK) s vedením nemocnice o kolektivní smlouvě pro rok 2018.

"V rámci těchto debat podala Mělnická zdravotní návrh na takovou valorizaci mezd všech zaměstnanců, která nadále udrží mzdy na konkurenceschopné úrovni a která opět převyšuje mzdy ve státním zdravotnickém sektoru. Lékaři odborového klubu ale s tímto návrhem nesouhlasí a nyní odmítli sloužit přesčasy,“ uvedla pro ČTK  mluvčí nemocnice Linda Šefčíková.

"Ani po této době nedošlo mezi oběma stranami k dohodě. Na základě této skutečnosti někteří lékaři odmítli pokračovat ve výrazně nadlimitní přesčasové práci za podmínek navržených zaměstnavatelem," uvedli v prohlášení za vedení místní organizace LOK-SČL Marek Dvorský a Petr Vožeh.

"Vedení nemocnice rozhodlo, že od 1. dubna 2018 dočasně uzavře vybraná oddělení. Lékaři uzavření těchto oddělení a nařízené volno, resp. dovolenou, musí respektovat. Zajištění nepřetržitého provozu nemocnice i případné omezení jejího provozu je plně v zákonné kompetenci vedení nemocnice. Lékaři vždy byli a i nadále jsou připraveni v zájmu rychlého vyřešení vyhrocené situace jednat s vedením nemocnice," dodali lékaři z LOK-SČL.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno? Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno?
Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?


Komentáře