Hráčům Kladna se v Ústí naskytne šance návratu do sestavy Rytířů, věří Vladimír Evan

KLADNO - V předchozím ročníku oba týmy hrály stejnou prvoligovou soutěž. Po návratu Rytířů do extraligy oba kluby oznámily spolupráci. Podle jednatele a trenéra Slovanu Ústí nad Labem Vladimíra Evana je spolupráce výhodná i pro kladenské hráče.

Reklama

Nedávno jste společně s majitelem extraligového kladenského klubu Jaromírem Jágrem představili avizovaný projekt vzájemné spolupráce mezi Ústím a Kladnem. Můžete naznačit některé úvahy o tom, jak by to mohlo vypadat v praxi?

Především je asi zajímavé z pohledu fanoušků, že v neděli 8. září se Slovan Ústí střetne s Rytíři Kladno v generálce na mistrovské soutěže. A za ústecký tým už nastoupí hráči z Kladna, kteří budou působit ve Slovanu. O hokejistech, co přijdou do Ústí, rozhodne v dané chvíli kladenský klub. Oba týmy půjdou na led shodně 22. července a v polovině srpna by se kladenští hráči mohli přesouvat do Ústí. Už se těším na trenérskou práci, k níž se vracím po několika letech.

Co vás inspiruje k úzkým vazbám na Kladno?

Musíme vycházet z toho, že Slovan Ústí je nízkorozpočtový klub. Proto se nevyhneme spolupráci s extraligovými celky. Loni jsme například spolupracovali s Mladou Boleslaví, protože Kladno bylo stejně jako Ústí jen v první lize. Nechceme ale střídavé starty hráčů, aby pendlovali. Mohou však nastat hráčské výměny mezi kluby. V případě, že by se někdo vrátil do Kladna, tak za něj dostaneme obratem jiného hráče.

Jak tedy skládáte ústecký kádr?

Koncipujeme ho tak, že od začátku přípravy tvoříme nějaký základ. Začali jsme od obrany, do níž se vrátili Smetana, Brož i Málek, zůstal Zdvořáček. Chceme mít zdravé jádro tým, v němž je i nadále veterán a ústecká ikona Jaroslav Roubík. Nemáme v úmyslu být farmou extraligy. Nebylo tomu ani při spolupráci s Mladou Boleslaví. Kdybychom zvolili model farmářského týmu, pak by to znamenalo, že extraligový celek by měl v Ústí i svého trenéra. Ani Kladno to nechce.

Nemáte obavy o menší motivaci kladenských hráčů v ústeckém dresu?

Předpokládám, že hráči z Kladna, kteří tady budou hrát, předvedou co nejlepší výkony. A to s vědomím, že je jejich domácí klub neodložil, ale naopak se jim v Ústí naskytne šance ukázat potenciál k návratu do sestavy Kladna. Jejich cílem by mělo být dostat se zpátky do extraligy.

V závěru minulé sezony vypomáhali v Ústí i někteří mladí hokejisté z Chomutova. Tahle možnost ale zřejmě skončila ekonomickými problémy v chomutovském klubu.

Když jsme už někdy v prosinci ztratili naději na play off, rozebraly si naše hráče kluby, které se chystaly na vrchol sezony. A Chomutovští se k nám postavili pozitivně uvolněním svých hráčů. Za to jim náleží poděkovat. Pomohli nám například mladí útočníci Ouřada a Chlán. Měli jsme o ně zájem i nadále, ale rozhodli se pro Prostějov, který hraje stejnou soutěž jako Ústí.

Třebaže ještě nejsou uzavřeny kádry ani dalších prvoligových klubů, koho budete považovat za favority, případně kdo může nejvíc překvapit?

Motor České Budějovice se pokouší o postup do extraligy několik let. Ambice neskrývá Vsetín, klasickým adeptem je i Dukla Jihlava. A na černého koně vidím Havířov, Prostějov. Uvidíme, je to otevřené. Loňskou sezonu měly velice povedenou Litoměřice s mladými hráči na hraně reprezentační „dvacítky“, ale i zkušenými borci. Pokud jde o Ústí, chceme být lepší, než předposlední jako minule.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly
Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick

Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize
Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili  ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě
Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko


Komentáře