Jan Srdínko si pochvaluje, že pevná defenziva přináší Slavii body

PRAHA - Hokejisté Slavie Praha zvítězili v prestižním duelu první hokejové ligy na ledě Ústí nad Labem 2:1 a poskočili v tabulce na sedmé místo.

Reklama

Zápas v Ústí začal s hodinovým zpožděním, na tamním zimáku totiž nešel elektrický proud. Utkání, které tak končilo už v pozdních večerních hodinách,  postrádalo trochu patřičné tempo, ačkoli oba trenéři se na zpoždění zápasu nechtěli vymlouvat.

"Hráči jsou profesionálové a musí být na tohle připraveni. Jindy hrajeme od šesti běžně a také to jde," komentoval situaci ústecký trenér Miroslav Mach.

Slávistický asistent Jan Srdínko jen uznale pokýval hlavou. "Přesně tak. Jsou to profesionálové a musí se s tím vyrovnat."

Tempo hry ale přesto na severu Čech bylo vlažné. Slavia rozhodla o své výhře dvěma brankami ve třetí části, naopak domácím dovolila za celý duel pouhých třináct střeleckých pokusů.

"V Ústí jsme chtěli především dobře hrát do defenzivy. To se až na pár pasáží podařilo," komentoval Srdínko a jako důkaz mu poslouží bídná ústecká statistika střel.

Slavia inkasovala jen v dvojnásobné početní nevýhodě v závěru zápasu. "Týmy jako Ústí umí přesilovku 5 na 3 využít. Hodně nás také podržel gólman Polívka, díky němu jsme brali tři body," pokračoval Srdínko.

"V prvních dvou třetinách jsme hráli velmi dobře a dostávali se do šancí. Zaslouženě jsme se ve třetí třetině dostali do vedení a situaci si jen zkomplikovali zbytečnými vyloučeními," dodal Srdínko.

Už ve středu 4. října se Slavia představí na domácím ledě proti Karlovým Varům. A to bude  šlágr kola!

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly
Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick

Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize
Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili  ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě
Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko


Komentáře