Ligový fotbal: Václav Kadlec podepsal smlouvu v FK Mladá Boleslav

Devětadvacetiletý ofenzivní fotbalista Václav Kadlec, který naposledy hrál za pražskou Spartu, než ze zdravotních důvodů přerušil před osmnácti měsíci svoji profesionální kariéru, podepsal novou roční smlouvu v FK Mladá Boleslav. Uvádí to v tiskové zprávě na svém webu www.fkmb.cz mladoboleslavský fotbalový klub.

Reklama

 

Od vánočních svátků 2019 zvažoval konec kariéry a v únoru následujícího roku tak učinil veřejným prohlášením.

„V tu chvíli mě vůbec nenapadlo, že bych ještě někdy hrál fotbal. Užíval jsem si rodinný život a přemýšlet, co budu dělat dál," zavzpomínal Václav Kadlec na vloni způsobený mediální rozruch. Štěpán Kacafírek mu nabídl, aby si v Červených Janovicích chodil zakopat na úrovní třetí třídy kutnohorského okresu jen zápasy bez tréninkové zátěže spolu s Tomášem Řepkou, Romanem Bednářem a Martinem Jiránkem. „Řekl jsem si, proč ne, a postupem času zjistil, že opakovaně operovaná noha drží."

Postupně si přidával fyzickou zátěž, absolvoval vyšetření na rezonanci a když mu ošetřující lékař sdělil, že koleno už zůstane špatné, ale aktuálně se jeho stav nezhoršuje, rozhodl se pro další krok.

„S panem Paskou jsme zvažovali, kde bych se měl pokusit o restart fotbalové kariéry a navrhnul jsem Mladou Boleslav z několik důvodů, mezi kterými byla krátká dojezdová vzdálenost z kraje Prahy, kde bydlím, znalost hráčů mladoboleslavského kádru, ať už ze Sparty, nebo reprezentace, a také trenérská osobnost pana Jarolíma, se kterým jsem se potkal v reprezentaci," uvedl Kadlec.

Začal trénovat s mladoboleslavským béčkem.

„První týden byl tvrdý, ale potom už to bylo dobrý," přiznal Václav Kadlec.

Na začátku září v době reprezentační přestávky se připojil k prvoligovému kádru. Zátěž čtrnácti dnů trénování s jedním dnem volna operované koleno vydrželo.

„To mě utvrdilo v tom, že to můžu zkusit. Dříve koleno oteklo jako baňka už po jednom tréninku."

Šestitýdenní mladoboleslavský test vyvrcholil jednáním o smlouvě.

„Vzhledem k tomu, že se Vaškův zdravotní stav výrazně zlepšil, rozhodli jsme se návrat zkusit. Podpis smlouvy je další krok v celém procesu," prohlásil Pavel Paska ze společnosti ISM zastupující Kadlecovy zájmy.

Těsně před uzavřením letošního letního přestupového okna se Václav Kadlec dohodl s vedením FK Mladá Boleslav na roční profesionální smlouvě s platností do 30. června 2022.

„Po podpisu profesionální smlouvy v Mladé Boleslavi nemám v hlavě ambice, že bych se chtěl dostat do zahraničí. Jsem rád, že koleno drží, a když bych vyběhl do ligového zápasu, byl bych v tu chvíli nejšťastnějším hráčem na hřišti. Zahrát si ještě ligu, to bych opravdu chtěl. Když jsem se dostal do kádru áčka, bylo by blbý tak nepřemýšlet. Přeji si být především zdravý, fotbal mě stále baví, a možná víc než dříve, protože možnosti hrát ho si nyní vážím," dodal Václav Kadlec s neskrývanou naději v restart profesionální kariéry.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

ŘSD zažádalo o územní povolení pro všech 5 částí středočeské části D3 ŘSD zažádalo o územní povolení pro všech 5 částí středočeské části D3
Zápy na jaře vyhrály skupinu třetí ligy. Teď nejsme tak nahoře, říká trenér Petr Vrabec Zápy na jaře vyhrály skupinu třetí ligy. Teď nejsme tak nahoře, říká trenér Petr Vrabec
Trenér Sekulič odchází z mistrovského Nymburka Trenér Sekulič odchází z mistrovského Nymburka

Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem
Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem
Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem


Komentáře