Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick

Jozef Weber. Foto: archiv StředočeskýDeník.czJozef Weber. Foto: archiv StředočeskýDeník.cz

MLADÁ BOLESLAV - Páté kolo fotbalové Fortuna ligy nabídlo řadu důležitých zápasů, ale všechny duely předčilo svou dramatičností střetnutí v Mladé Boleslavi, kde domácí porazili Spartu Praha 4:3.

Reklama

V Mladé Boleslavi to byl neuvěřitelný fotbalový nedělní večer. Nejen kvůli sedmi gólům, ale i dalším okamžikům, které musely nadchnout nezaujatého fotbalového fanouška. A samozřejmě vítězství rozjásalo nejvíc příznivce středočeského klubu.

Mešanovič zazářil

Bosenský útočník Muris Mešanovic zaznamenal hattrick, a ještě přidal přihrávku na vítěznou branku Lukáše Budínského v nastaveném čase.

Dokonalý závěr! Mešanovič vzal na sebe úlohu kanonýra zrovna v zápase, v němž v boleslavském dresu chyběl nejlepší střelec minulé sezony Nikolaj Komličenko.

„Na naše poměry jsme viděli skvělou podívanou,“ netajil boleslavský trenér Jozef Weber na tiskovce spokojenost.

Nebylo divu, zápas byl napínavý do poslední vteřiny. „Už dlouho jsem něco podobného nezažil, a nevím, jestli jsem jako trenér někdy byl při takovém strhujícím fotbale. Stavím to v lize na první místo. A to i díky tomu, jak jsme utkání zvládli, pokud jde o jeho průběh,“ líčil Weber.

Fantastická čtvrtá branka

„Třikrát jsme odskočili ve skóre, Sparta vyrovnala. O poločase jsme si něco řekli. Hlavně v tom smyslu, že nesmíme hrát pasivně. Sparta by nás asi zmáčkla. Za stavu 3:3 to vypadalo na remízu,“ připomněl kouč dění na trávníku.

„Netvrdím, že jsem se s ní smiřoval, protože pokaždé chcete vyhrát, ale nakonec jsme opravdu urvali tři body. Přišla čtvrtá a fantastická branka. Štěstí stálo při nás. Nic to nemění na faktu, že pro Mladou Boleslav to bylo po všech stránkách nádherné představení,“ hrdě konstatoval Jozef Weber.

Mladá Boleslav prošla v létě obměnou kádru.

Klíčový záložník Tomáš Přikryl odešel do polského Bialystoku, Petr Mareš na hostování do Teplic, Dominik Mašek do Zlína a hostování ukončili stopeři Tomáš Hájek a Jakub Jugas.

Z nových tváří jsou ale oživením sestavy Tomáš Wágner a Lukáš Budínský, kteří přišli společně z Karviné. Bývalý reprezentant Daniel Pudil hrál naposledy v Anglii a má zkušeností na rozdávání. Na šanci čeká útočník Jiří Klíma z Jihlavy.

A zdá se, že i současný mladoboleslavský kádr má na to, aby se stal postrachem všech soupeřů v lize. Když v závěrečné fázi minulé sezony deklasovali Mladoboleslavští tým Teplic 8:0, byla to nevšední událost. A Středočeši dokázali nastřílet nyní čtyři góly Spartě. Takže pokračují v pozitivních faktech v rámci ligy.

SOUVISEJÍCÍ: Shrnutí 5. kola: Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Skvělá podívaná, rozplýval se trenér Jozef Weber

Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko

Fotbalová Mladá Boleslav jde do sezony se zvučnými posilami

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu
Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze
Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi

Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa
V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly


Komentáře