Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly

Roman Nádvorník. Foto: archiv StředočeskýDeník.czRoman Nádvorník. Foto: archiv StředočeskýDeník.cz

Už dlouho nepanovala ve fotbalové Příbrami taková pohoda jako po vítězství domácího prvoligového týmu nad Jabloncem 4:0. Středočeši si připsali skalp mužstva, které přijelo k zápasu v roli druhého celku tabulky.

Reklama

Tedy velké překvapení na úkor favorita. Příbramští ale odvedli plnohodnotný výkon, což zvýraznil i trenér Roman Nádvorník na tiskovce.

„Dali jsme čtyři krásné góly,“ rozplýval se kouč. „Předváděli jsme kombinačně i fyzicky náročný fotbal. Až jsem měl strach, abychom v tomto tempu vydrželi celých devadesát minut. Jablonec jsme nepustili do žádné šance. ještě jednou musím před hráči smeknout,“ líčil Nádvorník.

Příbramští netajili před soupeřem respekt, ale nakonec eliminovali všechny dosavadní jablonecké přednosti.

„Věděli jsme, že začínáme velmi těžký týden, kdy narazíme na Jablonec a posléze i na Viktorii Plzeň. Zrovna po sobě na účastníky letošního ročníku evropských pohárů. I když Jablonec vypadl s Pjunikem Jerevan, jeho ligové kvality jsou z dlouhodobého hlediska vyšší, než naše,“ mínil Nádvorník.

Kouč upozorňoval svoje svěřence především na ofenzivní sílu Jablonce. „Nebezpečné je trio Matoušek, Jovovič, Sýkora, vepředu Doležal. Mají velice rychlou přechodovou fázi. Přesto jsme je nenechali rozběhnout a hráli fotbal podle svých záměrů,“ podotkl Nádvorník.

Příště proti Plzni

V Příbrami věří, že euforie ze zápasu s Jabloncem si hráči i fanoušci přenesou do dalších kol.

„Lidi ocenili potleskem, jak jsme zvládli minulé utkání. Zatím si to užíváme, a budeme chtít na takové zážitky navázat. I Plzeň je směrem dopředu velmi nepříjemným soupeřem. Má rychlé hráče na krajích, a pokusíme se tomu čelit aktivitou,“ přemítal trenér. „Fotbalová praxe praví, že je těžké vyhrát dva domácí zápasy za sebou. Zkusíme tohle rčení zlomit,“ dodal příbramský trenér už s myšlenkami na další ligový šlágr s Plzní, který se hraje v sobotu 31. srpna.

Michal Škoda kanonýrem

Tým Příbrami zaznamenal v létě velké hráčské změny. Výčet odchodů byl početný: Matoušek, Fantiš, Mingazov, Chaluš i další. Přesto se vedení klubu podařilo kádr doplnit vhodným způsobem.

Doslova přestupovou trefou je příchod útočníka Michala Škody z druholigové Zbrojovky Brno. Třebaže v minulé sezoně nepůsobil na prvoligové scéně, rychle se na ní adaptoval a v sedmi zápasech vstřelil už pět gólů.

„Jsem nesmírně rád, že mi to vychází. Dvě branky v jednom zápase jsou vždycky povzbuzující. Proti Jablonci se mi to podařilo,“ glosoval svou bilanci fotbalista, který je mladším bratrem slávistického útočníka a nedávného kapitána červenobílých Milan Škody.

Velké penzum práce odvádí i zkušený záložník Jan Rezek. Do Příbrami se vrátil v létě 2018 z Teplic a našel ve středočeském klubu znovu uplatnění. Usměrňuje mladší hráče nejen zkušenostmi, ale dokáže i dávat pěkné góly jako proti Jablonci. I pro něj jsou prestižní zápasy s Plzní, v jejímž dresu několik let působil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu
Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze
Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi

Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa
V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick


Komentáře