Tým má potenciál, říká nový kouč Bohuslav Pilný o Viktorii Žižkov

Trenér Bohuslav Pilný. Foto: StředočeskýDeník.czTrenér Bohuslav Pilný. Foto: StředočeskýDeník.cz

PRAHA - Fotbalistům Viktorie Žižkov se ve Fortuna národní lize příliš nedařilo, a tak klub vyměnil trenéra. Davida Vavrušku nahradil Bohuslav Pilný. A ten si připsal vítěznou premiéru u mužstva po výhře 3:0 v Ústí nad Labem.

Reklama

Bohuslav Pilný převzal tým Viktorie Žižkov po Davidu Vavruškovi. A v prvním herním testu uspěl, protože Pražané vyhráli na severu Čech 3:0. Pilný si tak připsal vítěznou premiéru.

"Utkání se mi hodnotí velmi příjemně. Byl to zajímavý zápas pro diváky. I Ústí mělo šance, skrumáže a hrozilo ze standardek. My jsme naopak už v první půli mohli vstřelit více než jeden gól. Pak přišlo rozhodnutí naší druhou brankou, ačkoli Ústí mělo do té doby tlak. Pak už jsme to uskákali, ubránili a nakonec přidali třetí gól. I když šance na třetí zásah jsme měli už dříve," hodnotil trenér Pilný výhru v Ústí nad Labem.

Žižkov předtím prohrál tři zápasy v řadě ve druhé fotbalové lize, a to se Sokolovem, Pardubicemi a Opavou, v Ústí tak pod novým koučem potřeboval pražský klub import tří bodů snad nutněji než kdykoli jindy.

"Po třech porážkách v řadě by výhra v Ústí měla mužstvo povzbudit. Po dlouhé době si hráči v kabině zakřičeli vítězný pokřik. Jsme samozřejmě spokojení," lebedil si Pilný, který si pochvaloval také parádní výkon gólmana Karla Hrubeše, jenž si připsal čtvrté čisté konto v sezóně.

Jak bývalý kouč Hradce Králové hodnotí své nové svěřence, které nedávno trenérsky převzal? "Viktorka Žižkov pro mě byla původně hodně neznámá. Viděl jsem následně hráče na trénincích a mohu potvrdit, že hráči jsou šikovní. Tým zlobila marodka a zranění hráči, kteří nemohli nastoupit. Mužstvo je ale šikovné pohybově. Přechodovou fázi jsme teď proti Ústí měli hodně solidní. Tým má potenciál," věří Pilný.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i ve středních Čechách
Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy Nový kancelářský komplex s centrálou Škoda Auto získává obrysy
Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích Vlak usmrtil člověka u zastávky v Černošicích

V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi V Tursku hořely přes osm hodin sklady s bateriemi
Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby Soud řidiče, který zřejmě zavinil střet s vlakem, poslal do vazby
Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu Muž, který postřelil ženu, je obviněn z pokusu o vraždu


Komentáře