Do systému Pražské integrované dopravy se od 12. prosince zařadí i Mladoboleslavsko

Po dlouhých přípravách se druhou prosincovou neděli rozjedou autobusy Arriva na Mladoboleslavsku v systému Pražské integrované dopravy. Nově se díky integraci objeví třeba na lince z hlavního města do Liberce nebo Jičína. Uvedl to v tiskové zprávě web města Mladé Boleslavi.

Reklama

Kvůli reorganizaci se naopak autobusy rozloučí po dlouhých desetiletích s řadou měst, obcí a vesniček v části území od Benátek nad Jizerou k Brandýsu nad Labem nebo Mšenu.


Kromě nových linek a jízdních řádů jsou pro cestující od neděle 12. prosince připraveny i jiné způsoby odbavení a jízdenky. K dispozici budou nejen ty pro jednotlivou jízdu, ale i časové, třeba na měsíc a další období.

Kompletní podrobnosti k jízdním řádům a odbavení naleznou zájemci na webových stránkách PID www.pid.cz, zavolat mohou také na infolinku PID 234 704 560. V autobusech a v informačním centru na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi jsou k dispozici vytištěné brožury s jízdními řády a dalšími informacemi k novému systému. Stáhnout si ji zájemci mohou také v elektronické podobě z webu www.pid.cz nebo ze stránek www.arriva.cz.

Kvůli jinému způsobu odbavení nebude možné od neděle 12. prosince zaplatit v autobusech Arriva na Mladoboleslavsku čipovou kartou Arrivy Střední Čechy, případně dříve vydanými kartami od firmy Transcentrum, od Dopravního podniku Mladá Boleslav, Bus Line a ČSAD Liberec.

Nové odbavovací zařízení čipové karty, které se na Mladoboleslavsku používají přes 15 let, bohužel nenačte. Jízdenku v rámci PID ale zaplatí cestující v hotovosti, Lítačkou nebo platební kartou stejně jednoduše jako v obchodě pípnutím si za nákup. Čipovou kartu Arrivy lze ale i nadále používat k zaplacení jednotlivých jízdenek v MHD Mladá Boleslav.

Doporučuje se, aby si na dosluhující karty cestující dobíjeli už jen takové částky, které mohou do 11. prosince projezdit. Pokud ale částku nevyčerpají, nemusí se obávat, že o peníze přijdou. Kartu mohou použít v MHD Mladá Boleslav nebo si po novém roce požádat o vyplacení peněz na bankovní účet. mailu info.mb@arriva.cz.

Kartu PID Lítačka je možné si vyřídit on-line nebo na příslušných pobočkách, v Mladé Boleslavi například na autobusovém nádraží v pokladně ČD.V případě připomínek k jízdním řádům se doporučuje obrátit se na zástupce obcí, s nimiž jsou jízdní řády projednávány. Možné je oslovit i organizaci IDSK podnety@idsk.cz, která integraci do systému PID připravuje. Arriva Střední Čechy už jízdní řády netvoří.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zápy na jaře vyhrály skupinu třetí ligy. Teď nejsme tak nahoře, říká trenér Petr Vrabec Zápy na jaře vyhrály skupinu třetí ligy. Teď nejsme tak nahoře, říká trenér Petr Vrabec
Trenér Sekulič odchází z mistrovského Nymburka Trenér Sekulič odchází z mistrovského Nymburka
Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem

Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem
Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem
Ve středních Čechách se mírně sníží rozsah regionální dopravy Ve středních Čechách se mírně sníží rozsah regionální dopravy


Komentáře