Do systému Pražské integrované dopravy se od 12. prosince zařadí i Mladoboleslavsko

Po dlouhých přípravách se druhou prosincovou neděli rozjedou autobusy Arriva na Mladoboleslavsku v systému Pražské integrované dopravy. Nově se díky integraci objeví třeba na lince z hlavního města do Liberce nebo Jičína. Uvedl to v tiskové zprávě web města Mladé Boleslavi.

Reklama

Kvůli reorganizaci se naopak autobusy rozloučí po dlouhých desetiletích s řadou měst, obcí a vesniček v části území od Benátek nad Jizerou k Brandýsu nad Labem nebo Mšenu.


Kromě nových linek a jízdních řádů jsou pro cestující od neděle 12. prosince připraveny i jiné způsoby odbavení a jízdenky. K dispozici budou nejen ty pro jednotlivou jízdu, ale i časové, třeba na měsíc a další období.

Kompletní podrobnosti k jízdním řádům a odbavení naleznou zájemci na webových stránkách PID www.pid.cz, zavolat mohou také na infolinku PID 234 704 560. V autobusech a v informačním centru na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi jsou k dispozici vytištěné brožury s jízdními řády a dalšími informacemi k novému systému. Stáhnout si ji zájemci mohou také v elektronické podobě z webu www.pid.cz nebo ze stránek www.arriva.cz.

Kvůli jinému způsobu odbavení nebude možné od neděle 12. prosince zaplatit v autobusech Arriva na Mladoboleslavsku čipovou kartou Arrivy Střední Čechy, případně dříve vydanými kartami od firmy Transcentrum, od Dopravního podniku Mladá Boleslav, Bus Line a ČSAD Liberec.

Nové odbavovací zařízení čipové karty, které se na Mladoboleslavsku používají přes 15 let, bohužel nenačte. Jízdenku v rámci PID ale zaplatí cestující v hotovosti, Lítačkou nebo platební kartou stejně jednoduše jako v obchodě pípnutím si za nákup. Čipovou kartu Arrivy lze ale i nadále používat k zaplacení jednotlivých jízdenek v MHD Mladá Boleslav.

Doporučuje se, aby si na dosluhující karty cestující dobíjeli už jen takové částky, které mohou do 11. prosince projezdit. Pokud ale částku nevyčerpají, nemusí se obávat, že o peníze přijdou. Kartu mohou použít v MHD Mladá Boleslav nebo si po novém roce požádat o vyplacení peněz na bankovní účet. mailu info.mb@arriva.cz.

Kartu PID Lítačka je možné si vyřídit on-line nebo na příslušných pobočkách, v Mladé Boleslavi například na autobusovém nádraží v pokladně ČD.V případě připomínek k jízdním řádům se doporučuje obrátit se na zástupce obcí, s nimiž jsou jízdní řády projednávány. Možné je oslovit i organizaci IDSK podnety@idsk.cz, která integraci do systému PID připravuje. Arriva Střední Čechy už jízdní řády netvoří.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem
Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem
Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem

Ve středních Čechách se mírně sníží rozsah regionální dopravy Ve středních Čechách se mírně sníží rozsah regionální dopravy
Středočeský kraj uzavřel memorandum o vzájemné spolupráci s Prahou Středočeský kraj uzavřel memorandum o vzájemné spolupráci s Prahou
Hokejisté Kladna zdolali Jihočechy a věří v další zlepšení Hokejisté Kladna zdolali Jihočechy a věří v další zlepšení


Komentáře