Kladno chce přilákat turisty. Pomoci má expozice výtvarníka Krtečka Zdeňka Milera či výstava o rozdělovských věžácích

Krteček, ilustrační foto. Foto: archiv StředočeskýDeník.czKrteček, ilustrační foto. Foto: archiv StředočeskýDeník.cz

KLADNO /Vize pro Česko/ - Kladno představilo plány rozvoje turismu. Centrum města by například mohl oživit projekt ve stylu IQ parku. V přípravě je už stálá expozice o výtvarníku Zdeňku Milerovi nebo výstava o věžových domech v Rozdělově.

Reklama

Kladno hledá způsoby, jak oživit centrum města a zároveň přilákat turisty a změnit image města.

Na kladenský zámek docestovaly první artefakty pro novou stálou expozici o autorovi slavného krtečka Zdeňku Milerovi.

V plném proudu je příprava muzea unikátních rozdělovských věžových domů a pracuje se i na zlepšení podmínek pro cykloturismus nebo modernizaci aquaparku.

Město požádalo ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálvou (ANO) o podporu svých záměrů.

Cíl? Přilákat turisty do Kladna

Kladno začalo intenzivně pracovat na rozvoji turismu, který bude zahrnovat od budování nových atrakcí pro návštěvníky až po rozšíření tzv. pítek a další vybavenosti pro cestovatele.

Hodlá tak během následujících let docílit změny celospolečensky zakořeněné představy, že je stále „černým“ průmyslovým městem, pro turisty nezajímavým a nepřívětivým.

Už v roce 2020 plánuje Kladno uvést do chodu první novinky, jako je muzeum architektonicky unikátních věžových domů.

Stálá expozice o výtvarníku Zdeňku Milerovi

"Paní ministryně si prohlédla kromě prostor právě vznikajícího muzea kladenských věžáků také Kladenský zámek, který chceme zatraktivnit pro turisty. Proto tu právě vzniká replika pracovny benediktýnského opata. Benediktýni obývali kladenský zámek více než dvě stě let. V přízemí pak budujeme největší výstavu o výtvarníku Zdeňku Milerovi, kladenském rodákovi a autorovi slavné kreslené postavičky krtečka. Otevřít bychom ji chtěli ke stému výročí jeho narození, tedy do dvou let,“ řekla zastupitelka pověřená pro cestovní ruch Petra Melčová.

Kurátorkou expozice se stala výtvarnice Pavla Slancová Petrková, ke zpracování estetického pojetí výstavy město přizvalo výtvarnici Barboru Krejčířovou.

"Návštěvníci se mohou například těšit na autentickou výtvarníkovu pracovnu s jeho vlastním pracovním stolem, malířskými potřebami a oblíbenými předměty, dále na originální ukázky filmových pozadí, perokreseb i akvarelů, unikátních pohybových rozkresů krtečka, ale i promítání filmu Mraky a mnoho dalšího. Autentické artefakty již přicestovaly z umělcova ateliéru a domova do Kladna,“ prozradila Petra Melčová.

SOUVISEJÍCÍ: Vize Kladna: Město chce více rozvíjet i cykloturismus

Kladno plánuje oživit centrum města. Pomoci může vznik IQ parku

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly
Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick

Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize
Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili  ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě
Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko


Komentáře