10 míst, která musíte navštívit

Sázava. Foto: archiv Pixabay.comSázava. Foto: archiv Pixabay.com

ČECHY - Kam na výlet? Nejen ve středních Čehách jsou atraktivní místa k poznávání a relaxaci. Nabízíme deset míst, která jsou zajímavá i v širším okolí.

Reklama

1. Lázeňský trojúhelník

Oblíbeným místem je západočeský lázeňský trojúhelník. Města jako Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně patří mezi tradiční magnety.

2. Posázaví

Na rozhraní jižních a středních Čech je oblast zvaná jako Posázaví. Města jako Benešov, Vlašim či Sázava jsou rovněž turisticky zajímvá místa.

3. Libochovice

Pod nimi je město Libochovice se stejnojmenným zámkem.

Do Libochovic se určitě vyplatí vyrazit ne na jeden, ale alespoň na 2 až 3 dny. Lákadel zde totiž přímo ve městě i jeho okolí najdete tolik, že byste je za jeden den neměli šanci všechny poznat.

Rodinný výlet do Libochovic začněte prohlídkou místního zámku. Barokní zámek Libochovice nabízí možnost nahlédnout do světa baroka a renesance. Kromě toho zámek disponuje také překrásným velkým zahradním parkem.

Z Libochovic se pak s celou rodinou můžete vydat na krátký výlet ke zřícenině hradu Hazmburk. Ten se nachází jen 4 kilometry severně od městečka.

Trasa je nenáročná, počítejte pouze s konečným výstupem ke zřícenině, kterou ale zvládnou i děti.

4. Brdy

Střední Čechy patří mezi vyhledávání turistická místa, jen severně od Prahy je poměrně hodně lokalit k odpočinku. Ať už je to Kokořínsko nebo Křivoklátsko.

Pro turisty jsou i pro veřejnost objevované Brdy.

5. Český kras

A co takhle do Českého krasu? Karlštejn, Velká Amerika, jeskyně Koněprusy.

6. České Budějovice

Jihočeská metropole Čeké Budějovice patří mezi ta města, která je vhodná navštívit. V blízkosti je i Hluboká nad Vltavou se zámkem a zoologickou zahradou.

7. Český Krumlov

Kdo by neznal Česká Krumlov, město zapsané na seznamu UNSESCO. Davy turistů míří právě sem do malého města, údolím se klikatící Vltava. Kdo chce hezký výlet, ať zamíří právě sem.

8. Šumava

Šumava patří ke Klatovsku a Železnorudsku. Místa jako Nýrsko, Sušice, Kašperské hory - to je magnet nejen zimní, ale i jarní a letní turistiky.

9. Křivoklátsko

Tam, kde je Zbiroh, začíná Křiváklátsko. Lesnatá krajina mezi Rokycany, Berounem a Kladnem. Místo k poznávání.

10. Český kras

A co takhle do Českého krasu? Karlštejn, Velká Amerika, jeskyně Koněprusy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?

Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika?
Střední Čechy může vyplavit silný déšť. Poté se vrátí letní teploty Střední Čechy může vyplavit silný déšť. Poté se vrátí letní teploty
Vítězná tečka z Mělníka. Předání výhry Bobbyka z dětského odpoledne Vítězná tečka z Mělníka. Předání výhry Bobbyka z dětského odpoledne


Komentáře