FOTO: Proč zvolit gynekologické a porodnické oddělení v roudnické nemocnici?

Porodní sál v roudnické nemocnici. Foto: archiv PNsPPorodní sál v roudnické nemocnici. Foto: archiv PNsP

Vzestupy a pády. To lze konstatovat o gynekologicko-porodnickém oddělení v Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem. V roce 2012 bylo uzavřeno. Moderní porodnice po kompletní rekonstrukci vznikla v roce 2016 a od té doby se v ní rodí stále více miminek.

Reklama

Oddělení zajišťuje komplexní gynekologicko – porodnickou péči. Zaměřuje se na kompletní operační péči a moderní i alternativní metody vedení porodu.

Provozuje gynekologicko – porodnickou ambulanci včetně pohotovostní služby, indikační ambulanci a urogynekologickou ambulanci. Provádí ultrazvuková vyšetření na zjištění vrozených vývojových vad.

Přehled poskytované péče (gynekologie)

Kompletní operační a výkonové spektrum jako jsou kompletní operační a výkonové spektrum s důrazem na laparoskopické operace (vyjma gynekologické onkologie).

Dále konzervativní péče - diagnostika a léčba ženských onemocnění, kosmetická gynekologie i standardní urogynekologické výkony a uroflowmetrické vyšetření.

Přehled poskytované péče (porodnice)

Ambulantní porod: Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 - 24 hodin) odchází s miminkem domů.

Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost.

Epidurální analgezie, individuální přístup, konzultace porodních plánů, maximální podpora přirozeného porodu, moderní přístup k porodům, odběr pupečníkové krve.

Dále lze využít prohlídku porodnice, předporodní kurzy, cvičení pro těhotné, laktační poradenství, soukromí a intimita je samozřejmostí.

Gynekologie a porodnictví

V gynekologické části roudnická nemocnice zajišťuje diagnostickou a terapeutickou péči, konzervativní a operační léčbu gynekologických onemocnění – velké operační výkony, laparoskopie, operace pro neudržení moče, hysteroskopie atd.

Důraz klade na minimálně invazivní přístupy. Novinkou jsou výkony v oblasti kosmetické gynekologie.

V porodnické části zajišťuje péči ženám s fyziologickým těhotenstvím, péči o rodičku před a po porodu , péči o novorozence (systém rooming-in), předporodní kurzy, školení doprovodu k porodu. V I. době porodní lze využít vanu, žíněnku, lano, poslech hudby atd. Novinkou je možnost epidurální analgezie.

Registrace k porodu

Registraci k porodu eoudnická porodnice přijímá od dokončeného 36 týdne těhotenství na základě vyplněného formuláře a zdravotního dotazníku, které lze doručit osobně nebo zaslat e-mailem na adresu gynekologie@pnsp.cz.

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky si můžete přečíst facebookových stránkách porodnice.

S sebou do porodnice si připravte:

Doklady: těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce, prohlášení o jménu dítěte, neprovdané prohlášení o otcovství (není podmínkou).

K porodu: košile či krátké tričko, přezuvky, hroznový cukr, nápoje dle uvážení.

K pobytu na šestinedělí: domácí obuv, noční košile s výstřihem pro snadné kojení 2x, spodní kalhotky (nejlépe síťové 4x), hygienické porodnické vložky, kojenecké podprsenky 2x, ručníky 2x, toaletní potřeby, vložky do podprsenky, župan.

Pro miminko: novorozenecké oddělení zajišťuje po dobu hospitalizace vše potřebné pro Vaše děťátko včetně kosmetiky, plenek a oblečení.

Do porodnice se dostavte, pokud:
odteče plodová voda, máte pravidelné kontrakce po 5 minutách, krvácíte, cítíte nezvykle prudké pohyby, pohyby necítíte.

Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem

Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno? Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno?
Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?


Komentáře