FOTO: Proč zvolit gynekologické a porodnické oddělení v roudnické nemocnici?

Vzestupy a pády. To lze konstatovat o gynekologicko-porodnickém oddělení v Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem. V roce 2012 bylo uzavřeno. Moderní porodnice po kompletní rekonstrukci vznikla v roce 2016 a od té doby se v ní rodí stále více miminek.

Reklama

Oddělení zajišťuje komplexní gynekologicko – porodnickou péči. Zaměřuje se na kompletní operační péči a moderní i alternativní metody vedení porodu.

Provozuje gynekologicko – porodnickou ambulanci včetně pohotovostní služby, indikační ambulanci a urogynekologickou ambulanci. Provádí ultrazvuková vyšetření na zjištění vrozených vývojových vad.

Přehled poskytované péče (gynekologie)

Kompletní operační a výkonové spektrum jako jsou kompletní operační a výkonové spektrum s důrazem na laparoskopické operace (vyjma gynekologické onkologie).

Dále konzervativní péče - diagnostika a léčba ženských onemocnění, kosmetická gynekologie i standardní urogynekologické výkony a uroflowmetrické vyšetření.

Přehled poskytované péče (porodnice)

Ambulantní porod: Pod pojmem ambulantní porod je chápán takový porod, kdy žena přijde do porodnice, porodí na porodním sále a po krátké době (přibližně 4 - 24 hodin) odchází s miminkem domů.

Tento způsob porodu je z lékařského hlediska chápán jako výrazně bezpečnější varianta než domácí porod a je vlastně kompromisním řešením mezi domácím porodem a poporodní hospitalizací trvající minimálně 72 hodin od porodu, tak, jak to doporučuje Česká neonatologická společnost.

Epidurální analgezie, individuální přístup, konzultace porodních plánů, maximální podpora přirozeného porodu, moderní přístup k porodům, odběr pupečníkové krve.

Dále lze využít prohlídku porodnice, předporodní kurzy, cvičení pro těhotné, laktační poradenství, soukromí a intimita je samozřejmostí.

Gynekologie a porodnictví

V gynekologické části roudnická nemocnice zajišťuje diagnostickou a terapeutickou péči, konzervativní a operační léčbu gynekologických onemocnění – velké operační výkony, laparoskopie, operace pro neudržení moče, hysteroskopie atd.

Důraz klade na minimálně invazivní přístupy. Novinkou jsou výkony v oblasti kosmetické gynekologie.

V porodnické části zajišťuje péči ženám s fyziologickým těhotenstvím, péči o rodičku před a po porodu , péči o novorozence (systém rooming-in), předporodní kurzy, školení doprovodu k porodu. V I. době porodní lze využít vanu, žíněnku, lano, poslech hudby atd. Novinkou je možnost epidurální analgezie.

Registrace k porodu

Registraci k porodu eoudnická porodnice přijímá od dokončeného 36 týdne těhotenství na základě vyplněného formuláře a zdravotního dotazníku, které lze doručit osobně nebo zaslat e-mailem na adresu gynekologie@pnsp.cz.

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky si můžete přečíst facebookových stránkách porodnice.

S sebou do porodnice si připravte:

Doklady: těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce, prohlášení o jménu dítěte, neprovdané prohlášení o otcovství (není podmínkou).

K porodu: košile či krátké tričko, přezuvky, hroznový cukr, nápoje dle uvážení.

K pobytu na šestinedělí: domácí obuv, noční košile s výstřihem pro snadné kojení 2x, spodní kalhotky (nejlépe síťové 4x), hygienické porodnické vložky, kojenecké podprsenky 2x, ručníky 2x, toaletní potřeby, vložky do podprsenky, župan.

Pro miminko: novorozenecké oddělení zajišťuje po dobu hospitalizace vše potřebné pro Vaše děťátko včetně kosmetiky, plenek a oblečení.

Do porodnice se dostavte, pokud:
odteče plodová voda, máte pravidelné kontrakce po 5 minutách, krvácíte, cítíte nezvykle prudké pohyby, pohyby necítíte.

Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem

Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem
Porodnice v Roudnici nad Labem


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu
Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze
Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi

Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa
V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly


Komentáře