Hradozámecká noc ve středních Čechách nabídne zážitky

Hrad Karlštejn. Foto: archiv Pixabay.comHrad Karlštejn. Foto: archiv Pixabay.com

STŘEDNÍ ČECHY - Hradozámecká noc 2017 se letos koná i ve Středočeském kraji. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na hradech a zámcích návštěvníky čekají zážitky.

Reklama

Osmý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celém Česku. Zapojeny jsou i památky ze středních Čech.

Hradozámecká noc proběhne v noci ze soboty 26. na neděli 27. srpna 2017. Představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet.

Na ná návštěvníky čekají rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program.

Šlechtická sídla se návštěvníkům představí v netradičních dobách (třeba o půlnoci) a s netradičním programem jako místa kypící životem, na která má smysl se vracet.

V zámeckých kuchyních návštěvníci ochutnají dobové laskominy, podívají se do míst, kam se obvykle návštěvníci nedostanou, anebo si projdou zámek s baterkou a vyslechnou příběhy, ze kterých minulým generacím vstávaly vlasy hrůzou na hlavě.

Ve Středočeském kraji lze navštívit tyto zámky a hrady:

Hrady Český Šternberk, Karlštejn, Křivoklát, Točník.

Zámky Březnice, Dobříš, Hořovice, Konopiště, Loučeň, Mnichovo Hradiště, Mníšek pod Brdy, Nelahozeves, Radim, Stránov, Zruč nad Sázavou, Žleby.

Klášter Sázava a tvrz Vyšehořovice.

Tip redakce: Hradozámecká noc se koná i na zámku Libochovice, kam mohou zavítat například návštěvníci z Kladenska, Slánska či Mělnicka.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno? Mají ve svátek obchody zavřeno, nebo otevřeno?
Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden

V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen
Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?


Komentáře