Hradozámecká noc ve středních Čechách nabídne zážitky

STŘEDNÍ ČECHY - Hradozámecká noc 2017 se letos koná i ve Středočeském kraji. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na hradech a zámcích návštěvníky čekají zážitky.

Reklama

Osmý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celém Česku. Zapojeny jsou i památky ze středních Čech.

Hradozámecká noc proběhne v noci ze soboty 26. na neděli 27. srpna 2017. Představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet.

Na ná návštěvníky čekají rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program.

Šlechtická sídla se návštěvníkům představí v netradičních dobách (třeba o půlnoci) a s netradičním programem jako místa kypící životem, na která má smysl se vracet.

V zámeckých kuchyních návštěvníci ochutnají dobové laskominy, podívají se do míst, kam se obvykle návštěvníci nedostanou, anebo si projdou zámek s baterkou a vyslechnou příběhy, ze kterých minulým generacím vstávaly vlasy hrůzou na hlavě.

Ve Středočeském kraji lze navštívit tyto zámky a hrady:

Hrady Český Šternberk, Karlštejn, Křivoklát, Točník.

Zámky Březnice, Dobříš, Hořovice, Konopiště, Loučeň, Mnichovo Hradiště, Mníšek pod Brdy, Nelahozeves, Radim, Stránov, Zruč nad Sázavou, Žleby.

Klášter Sázava a tvrz Vyšehořovice.

Tip redakce: Hradozámecká noc se koná i na zámku Libochovice, kam mohou zavítat například návštěvníci z Kladenska, Slánska či Mělnicka.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly
Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Muris Mešanovic zaznamenal hattrick

Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize Mladá Boleslav a Sparta se po evropských pohárech potkají v lize
Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili  ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě Fotbalisté Mladé Boleslavi odložili ligové utkání v Teplicích. Kvůli komplikacím v dopravě
Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko Fotbalová Mladá Boleslav není jen Komličenko


Komentáře