Hradozámecká noc ve středních Čechách nabídne zážitky

Hrad Karlštejn. Foto: archiv Pixabay.comHrad Karlštejn. Foto: archiv Pixabay.com

STŘEDNÍ ČECHY - Hradozámecká noc 2017 se letos koná i ve Středočeském kraji. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na hradech a zámcích návštěvníky čekají zážitky.

Reklama

Osmý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celém Česku. Zapojeny jsou i památky ze středních Čech.

Hradozámecká noc proběhne v noci ze soboty 26. na neděli 27. srpna 2017. Představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet.

Na ná návštěvníky čekají rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program.

Šlechtická sídla se návštěvníkům představí v netradičních dobách (třeba o půlnoci) a s netradičním programem jako místa kypící životem, na která má smysl se vracet.

V zámeckých kuchyních návštěvníci ochutnají dobové laskominy, podívají se do míst, kam se obvykle návštěvníci nedostanou, anebo si projdou zámek s baterkou a vyslechnou příběhy, ze kterých minulým generacím vstávaly vlasy hrůzou na hlavě.

Ve Středočeském kraji lze navštívit tyto zámky a hrady:

Hrady Český Šternberk, Karlštejn, Křivoklát, Točník.

Zámky Březnice, Dobříš, Hořovice, Konopiště, Loučeň, Mnichovo Hradiště, Mníšek pod Brdy, Nelahozeves, Radim, Stránov, Zruč nad Sázavou, Žleby.

Klášter Sázava a tvrz Vyšehořovice.

Tip redakce: Hradozámecká noc se koná i na zámku Libochovice, kam mohou zavítat například návštěvníci z Kladenska, Slánska či Mělnicka.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Střední Čechy má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden V příbramské bance ozbrojený muž zadržoval osm rukojmích. Byl dopaden
V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen V Příbrami hoří hala v areálu výrobce koupelen

Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen ve středních Čechách, varují meteorologové
Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné? Poradna: Koupání v těhotenství? Je to možné?
Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Komunisté opět u moci. Končí první Česká republika?


Komentáře