V roudnické porodnici máme přátelskou a rodinnou atmosféru, říká primář Jan Havlík

Roudnická porodnice překročila ke konci roku 2017 rekord. Počet narozených dětí se přehoupl přes historickou hranici 700 porodů. roudnickou porodnici stále častěji vybírají i ženy ze vzdálenějších míst.

Reklama

V roce 2016 se v Roudnici nad Labem narodilo 535 dětí - což znamenalo 40% nárůst oproti roku 2014 - a navzdory 5 měsíčnímu omezenému provozu z důvodu celkové rekonstrukce oddělení to jen dokazuje, že roudnická porodnice je mezi budoucími rodičkami stále známější a vyhledávanější.

"Zvýšený zájem o naše oddělení a z něj vyplývající nárůst porodů samozřejmě kvituji, i když počet porodů pro nás není nijak klíčový. Jdeme cestou individuální péče. Chceme, aby od nás rodiny odcházely naprosto spokojené. Naším cílem nadále zůstává zajištění individuálního přístupu ke každé rodičce a respektování jejich přání. To je cílem naší rodinné nemocnice," řekl primář gynekologicko - porodnického oddělení Podřipské nemocnice MUDr. Jan Havlík.

SOUVISEJÍCÍ: Roudnická porodnice láme rekordy aneb pohled na statistiku

Porodnice i genekologie byla na rok od srpna 2012 do září 2013 zcela uzavřena.

Zásadní rekonstrukce se uskutečnila na přelomu roku 2015 a 2016. V červnu před dvěma lety proběhlo slavnostní otevření. Od té doby je v Roudnici nejen více gynekologických operací, ale především porodů.

SOUVISEJÍCÍ: FOTO: Proč zvolit gynekologické a porodnické oddělení v roudnické nemocnici?

Dnes je toto zařízení po rozsáhlé rekonstrukci a rodičkám nabízí nejen kvalifikovaný personál, ale i moderní vybavení a prostředí.

Zrekonstruované prostory jsou laděny do bílé s šedou a velkou roli v nich sehrávají velkoformátové fotografie a doplňky ve výrazných barvách. Prvotním cílem zdejšího personálu je ale nejen vytvořit hezké a bezpečné prostředí.

"Vše je o individuálním přístupu a o pověsti oddělení ze zkušeností našich pacientek. Můj osobní limit pro udržení rodinné a přátelské atmosféry je někde na hranici 650 porodů," komentoval po modernizaci porodnice primář Jan Havlík.

"Pokud by zájem i nadále stoupal, jako je tomu dnes, nechceme dělat kompromisy v kvalitě, kterou nabízíme, proto bychom museli omezit počet akceptovaných rodiček. Například formou registrace v nižších týdnech těhotenství s tím, že by rodičky ze spádové oblasti měly vždy přednost,“ uvedl Jan Havlík, primář gynekologicko - porodnického oddělení.

SOUVISEJÍCÍ: Roudnická porodnice láme rekordy. Vybrala si ji i Markéta Plecháčová

Poukázal tak na skutečnost, že si roudnickou porodnici stále častěji vybírají i ženy ze vzdálenějších míst.

"Velmi mě těší, že se rozhodnutí porodnici rekonstruovat a vytvořit rodinnou, přesto moderní a velmi příjemnou porodnici setkalo se zájmem rodiček. Naprosto zásadní je i kvalitní personál, který se nám daří držet. Jsem rád, že to maminky, které se rozhodly pro naši porodnici, cítí stejně. Moc děkujeme," dodal na konci roku 2017 Tomáš Krajník, ředitel nemocnice v Roudnici nad Labem.

Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici

Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici
Rodinná atmosféra v porodnici


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu Přehledně o koronaviru: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu
Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze Koronavirus: Vláda uzavřela obchody a restaurace, potraviny koupit lze
Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi Koronavirus v Česku: Tvrdá opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi

Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa Počet nakažených koronavirem v České republice roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa
V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč V jaké nemocnici absolvovat chirurgickou operaci a proč
Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly Pohoda ve fotbalové Příbrami. Jablonci nastřílela čtyři góly


Komentáře