Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem

Ilustrační snímek, vlaková zastávka Mladá Boleslav, město. Foto STREDOCESKYDENIKIlustrační snímek, vlaková zastávka Mladá Boleslav, město. Foto STREDOCESKYDENIK

Kraje Středočeský a Liberecký prohloubí spolupráci v dopravní obslužnosti. Zastupitelstvo Středočeského kraje kvůli tomu schválilo návrh smlouvy o spolupráci a o podmínkách úhrady finančního příspěvku při vzájemném zajištění obslužnosti.

Reklama

 

Spolupráce se týká drážní osobní dopravy na třech tratích v obou regionech. Uvedl to web Středočeského kraje v tiskové zprávě.
Cílem je přispět k udržitelnému rozvoji dopravy, a to i v případě mezikrajských linek. Kromě toho oba kraje mají zájem na zachování poskytovaných služeb. S ohledem na komfort cestujících se jeví jako nevhodné, aby byl provoz na mezikrajských linkách zajišťován různými dopravci s nutností přestupu či opětovného odbavení cestujících, a naopak je z hlediska komfortu cestujících vhodné, aby byly spoje zahrnuty současně do integrovaných systémů obou krajů. Smlouva je, mimo jiné, uzavírána i za účelem koordinace činností Integrované doprava Středočeského kraje (IDSK) a KORID LK.
Oba kraje už si na základě dříve podepsaných smluv, uznávají jízdenky na vybraných, mezikrajských, autobusových linkách. Nově by se však Středočeský kraj zavázal zajistit dopravní obslužnost v Libereckém kraji vybranými vlaky na trati 070 v úseku hranice krajů – Turnov a na trati 064 v úseku mezi hranicemi krajů Královéhradeckého a Libereckého – Lomnice nad Popelkou. Naopak Liberecký kraj zaplatí dopravní obslužnost ve Středočeském kraji na trati 080 v úseku mezi Mladou Boleslaví a hranicí krajů.
Oba kraje hradí dopravcům kompenzaci ztráty nebo úhradu prokazatelné ztráty při zajišťování obslužnosti v příslušné délce spojů, na jejichž provozu mají zájem, a to na základě smluv uzavřených s danými dopravci. Za obslužnost vybranými vlaky Středočeský kraj v letošním roce zaplatí zhruba 29,4 milionu korun.


Spolupráce se týká drážní osobní dopravy na třech tratích v obou regionech. Uvedl to web Středočeského kraje v tiskové zprávě.

Cílem je přispět k udržitelnému rozvoji dopravy, a to i v případě mezikrajských linek. Kromě toho oba kraje mají zájem na zachování poskytovaných služeb. S ohledem na komfort cestujících se jeví jako nevhodné, aby byl provoz na mezikrajských linkách zajišťován různými dopravci s nutností přestupu či opětovného odbavení cestujících, a naopak je z hlediska komfortu cestujících vhodné, aby byly spoje zahrnuty současně do integrovaných systémů obou krajů.

Smlouva je, mimo jiné, uzavírána i za účelem koordinace činností Integrované doprava Středočeského kraje (IDSK) a KORID LK.Oba kraje už si na základě dříve podepsaných smluv, uznávají jízdenky na vybraných, mezikrajských, autobusových linkách.

Nově by se však Středočeský kraj zavázal zajistit dopravní obslužnost v Libereckém kraji vybranými vlaky na trati 070 v úseku hranice krajů – Turnov a na trati 064 v úseku mezi hranicemi krajů Královéhradeckého a Libereckého – Lomnice nad Popelkou. Naopak Liberecký kraj zaplatí dopravní obslužnost ve Středočeském kraji na trati 080 v úseku mezi Mladou Boleslaví a hranicí krajů.

Oba kraje hradí dopravcům kompenzaci ztráty nebo úhradu prokazatelné ztráty při zajišťování obslužnosti v příslušné délce spojů, na jejichž provozu mají zájem, a to na základě smluv uzavřených s danými dopravci. Za obslužnost vybranými vlaky Středočeský kraj v letošním roce zaplatí zhruba 29,4 milionu korun. 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Sekulič odchází z mistrovského Nymburka Trenér Sekulič odchází z mistrovského Nymburka
Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem Středočeský kraj bude v rámci veřejné dopravy spolupracovat s Libereckým krajem
Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem Hokejová Mladá Boleslav měnila hráče se Zlínem, odkud přicházejí Flynn s Hanouskem

Ve středních Čechách se mírně sníží rozsah regionální dopravy Ve středních Čechách se mírně sníží rozsah regionální dopravy
Středočeský kraj uzavřel memorandum o vzájemné spolupráci s Prahou Středočeský kraj uzavřel memorandum o vzájemné spolupráci s Prahou
Do systému Pražské integrované dopravy se od 12. prosince zařadí i Mladoboleslavsko Do systému Pražské integrované dopravy se od 12. prosince zařadí i Mladoboleslavsko


Komentáře